Sylwester w górach – atrakcje

Specjalnie dla Ciebie, uczestnika XIII edycji Akademickiego Sylwestra w Górach – Karpacz 2023/24, przygotowaliśmy szereg atrakcji:

6 dni białego szaleństwa
Kochasz sporty zimowe? A może marzysz o ich nauce? Deska czy narty? Akademicki Sylwester to całe dnie spędzane na stoku oraz świetna zabawa! Pod okiem najlepszych instruktorów nauczysz się jeździć, a dla tych, którzy już potrafią, Karpacz przygotował mnóstwo tras. Uczestnicy Sylwestra mogą się cieszyć zniżką na SkiPass, a dzięki wieloletniej współpracy mogą także taniej wypożyczyć sprzęt.

Liczne imprezy tematyczne
Każdego wieczoru Akademickiego Sylwestra odbywa się impreza tematyczna, m.in. w stylu Hawaii Party, Wild West Party, Disco 70′-80′ Party z profesjonalnym DJ-em oraz karaoke, gdzie możesz pochwalić się swoim anielskim głosem wśród uczestników z całej Polski. 

Szampańska zabawa sylwestrowa 
W trakcie imprezy sylwestrowej przeżyjemy razem niezapomniane chwile bawiąc się we wspólnym gronie akademickiej braci!  Aby urozmaicić tę wyjątkową noc, proponujemy przebrać się za postacie filmowe lub wybrać coś bardziej glamour (o tym, który styl zagości na parkiecie, zadecyduje ankieta wśród uczestników, przeprowadzona na kilka tygodni przed wyjazdem). W związku z doświadczeniem organizacyjnym wielu imprez sylwestrowych, proponujemy  otwarte drzwi w kwestiach alkoholu. Pośród tak wielu gustów i nieaprobowanych przez organizatorów narzutów cenowych na alkohole w noc sylwestrową, zachęcamy do przyniesienia własnego wybranego trunku, z którymi bez problemu wejdziecie. Podobnie jak w ubiegłych latach, sylwestrowiczom podane zostaną również ciepłe posiłki i przekąski w formie szwedzkiego stołu.

Wycieczka do malowniczej Pragi
Praga – stolica Czech, jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Dlatego dla wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze tego urokliwego miejsca, organizowana jest jednodniowa wycieczka. Wyjeżdżamy około 7 rano, pod czujnym okiem pilota wycieczki zwiedzamy Hradczany, Zamek Praski (Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka), Most Karola (XIV-wieczny most ozdobiony trzydziestoma rzeźbami) i Stare Miasto (Ratusz Staromiejski z XV-wiecznym zegarem ratuszowym, Orlojem). Około godziny 20 – 21 przewidziany jest powrót do ośrodków w Karpaczu. Zastanawia Was pewnie, co z posiłkami? Śniadanie zjemy na miejscu lub na drogę postaramy się wynegocjować z kuchni jakiś suchy prowiant. Po powrocie będzie na wszystkich czekała obiadokolacja. Jeżeli jednak będziecie chcieli podjeść, czy popić coś na miejscu, to średni koszt obiadu w Pradze to 180 koron, a piwo kosztuje ok. 20 koron. Zapewniamy Wam w cenie wycieczki, opiekę pilota/przewodnika, przejazd ciepłym i wygodnym autokarem oraz ubezpieczenie NNW.  

Zakwaterowanie

Wodny relaks w  Libercu (Czechy) 
Jednego dnia zorganizowana zostanie wycieczka autokarem do największego czeskiego aqua parku, który mieści się w Libercu. Wstęp na cały dzień jest stosunkowo tani, a atrakcje przez te kilka dobrych godzin z pewnością się nie znudzą. Jakie atrakcje na Was będą czekać? Baseny, w tym basen o temperaturze 30°C, który zapewnia doskonały relaks, 4 tobogany, zjeżdżalnia o długości 107 m, unikalny adrenalinowy space-bowl dla odważnych, rwąca rzeka, romantyczne jaskinie (sztucznie stworzone) z rzecznymi prądami i jeziorkami, dwa unikalne akwaria z fauną morską w sztucznie stworzonych jaskiniach, jacuzzi, wodotryski i gejzery, masaże wodne i podwodne, sauna, łaźnia rzymska i basenik z lodowatą wodą w sztucznie stworzonych jaskiniach, strefa relaksacyjna, bar z przekąskami w piętrze Aquaparku nazywany ” Bistro Troja”.

Wypad do narciarskiego raju, czyli miejscowości Jańskie Łaźnie
Czerna Hora – czyli prawdziwa gratka dla pasjonatów białego szaleństwa, z każdym rodzajem tras zjazdowych, o całkowitej długości ok. 19 km, z czego 81 proc. ma pełny system sztucznego naśnieżania. W sumie są tu cztery kolejki linowe i 20 wyciągów, gdzie każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie coś dla siebie. Ośrodek w Jańskich Łaźniach ma jedyną w Czechach 8-osobową kolej gondolową i nartostrady każdego stopnia trudności. Saneczkarze mogą skorzystać z 3,5-kilometrowej trasy Czernohorskiej, przygotowanej wyłącznie dla nich.

Park wodny Tropicana

Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu jest miejscem, gdzie przygotowano szereg atrakcji wodnych, min. basen sportowy, basen rekreacyjny z falą, sztuczną rzekę, sauny, jacuzzi i wiele innych. Ponadto do dyspozycji jest grota solna, lodowa, tężnia solankowa oraz siłownia. Hotel Gołębiewski jest jednym z najbardziej znanych i luksusowych hoteli na południu kraju. Wśród uczestników przeprowadzimy zapisy i zorganizujemy wspólny wypad do tego wodnego raju.

Opieka cierpliwego instruktora narciarstwa 

Specjalnie dla Was zaprosiliśmy na nasz wyjazd niezwykle uzdolnionego instruktora narciarstwa, który zapewne podniesie nasze umiejętności na nowe wyżyny kunsztu narciarstwa. Przewidzieliśmy szkolenia dla grup od poziomu zupełnie początkujących (pierwszy raz na nartach) aż po zaawansowanych. Jeśli boisz się przełamać lody, to miejmy nadzieję, że przekonamy Cię pierwszą wprowadzającą godziną kursu dla początkujących narciarzy

ZA DARMO.   

Dołącz do nas!

W ramach Akademickiego Sylwestra w Karpaczu, ponadto przewidujemy: 

  • Około 30-procentowy rabat na karnety oraz zniżki na sprzęt narciarski.
  • Podbój lodowiska i 800-metrowego toru saneczkowego, kulig, góralskie imprezy przy ognisku z wyborowym towarzystwem.
  • Oczywiście, aby korzystać z tych atrakcji musisz mieć siły, więc gwarantujemy sycące śniadania i ciepłe obiady.    
  • Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo, dlatego Twoje narciarskie szaleństwa objęte będą ubezpieczeniem NNW SKI.